Kartki na Dzień Kobiet DIY

Laurka na Dzień Kobiet

W tym roku możesz zaskoczyć swoją lepszą połowę, mamę lub babcię kartką z życzeniami, którą zrobisz sam lub z dziećmi. Nie ma nic piękniejszego niż ręcznie robiony prezent lub kartka okolicznościowa, która pokazuje Twój czas, wysiłek i miłość, a także jest okazją do pokazania Twojego artystycznego talentu!

Tworzenie kartek okolicznościowych może być szybkie i łatwe. W rzeczywistości, tworzenie kartek okolicznościowych na Dzień Kobiet lub Dzień Matki może być zabawne i relaksujące. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów papieru, tkanin, klejów, kolorowych pisaków i wielu innych materiałów… W domu będziesz mieć wiele odpowiednich opcji.

Bukiet kwiatów

Kartka na Dzień Kobiet

Ta przemyślana, ale prosta kartka z życzeniami jest bardzo łatwa do wykonania. To urocza okazja do podarowania kwiatów, które nie zwiędną.

Potrzebne będą:

 • Grubszy papier kolorowy
 • Zwykły papier lub kolaż
 • Nożyczki
 • Kolorowe pisaki
 • Klej

Użyj grubego papieru, aby stworzyć podstawę swojej kartki okolicznościowej. Polecamy wybrać papier do szkicowania, który możesz złożyć, a następnie napisać wiadomość na wewnętrznej stronie. Wytnij kwiaty z kolorowego papieru lub kolażu. Możesz również użyć zwykłego białego papieru, jeśli nie masz żadnego kolorowego. Następnie pomaluj kwiaty używając kolorowych pisaków lub kredek. Użyj uniwersalnego kleju, aby przykleić kwiaty na okładce kartki okolicznościowej. Aby uzyskać efekt 3D, zamiast kolażu użyj kolorowych guzików.

Serce 3D

Serce 3D

Pokaż swojej lepszej połowie, że zawsze nosisz je w swoim sercu. Serca często pojawiają się na kartkach okolicznościowych robionych przez dzieci dla swoich matek. Teraz pokażemy jak zrobić ciekawą kartkę okolicznościową z sercem 3D.

Potrzebne będą:

 • Grubszy papier kolorowy
 • Zwykły papier lub kolaż
 • nożyczki
 • ołówek
 • Klej

Podobnie jak w przypadku pierwszego pomysłu, zacznij od użycia grubego papieru, który będzie stanowił podstawę Twojej kartki okolicznościowej. Polecamy wybrać papier do szkicowania. Złóż go tak, abyś mógł napisać uroczą wiadomość na wewnętrznej stronie. Możesz również pobawić się kształtem tej kartki okolicznościowej, ponieważ sama podstawa może być wycięta w kształcie serca. Dzięki temu Twoja kartka będzie wyglądała naprawdę wyjątkowo. Następnie narysuj ołówkiem na kolorowym papierze dowolną ilość serc różnej wielkości. Mogą one być w tym samym lub różnych kolorach. Wytnij serca, a następnie złóż je na pół. Nałóż klej na tył każdego złożonego serca (na zewnątrz). Następnie przyklej serca do podstawy kartki okolicznościowej, idąc od największego do najmniejszego.

Makaronowa laurka

Makaronowa laurka

Dlaczego nie wykorzystać makaronu w tym kreatywnym wyzwaniu?

Będziesz potrzebował:

 • Grubszy papier kolorowy
 • Makaron (o dowolnym kształcie)
 • Czarny flamaster lub grubszy długopis
 • Klej

Ponownie, zacznij od użycia grubego papieru, aby stworzyć podstawę swojej kartki okolicznościowej. Polecamy wybrać papier do szkicowania. Jedną z opcji jest złożenie go, abyś mógł napisać uroczą wiadomość w środku. Inną opcją jest pozostawienie go rozłożonego i napisanie najpierw wiadomości na odwrocie, a następnie stworzenie swojego projektu na froncie. Wybierz kształt makaronu potrzebny do wybranego wzoru. Farfalle – lub makaron w kształcie motyla – może stanowić ramę dla Twojej kartki, lub możesz narysować kwiaty, które będą towarzyszyć motylom. Możesz dodać ich antenki za pomocą czarnego pisaka. Możesz również użyć flamastrów do pokolorowania zwykłego makaronu. Możesz też kupić kolorowy makaron w kształcie motyla, który jest dostępny w większości supermarketów.