5 super łatwych pomysłów na zakładki do książek

zakładka do książki diy

Dla poważnych moli książkowych każdy dzień jest idealnym dniem na czytanie – ale jest coś w jesiennych i zimowych miesiącach, co sprawia, że przytulanie się do dobrej książki jest szczególnie atrakcyjne. I chociaż prawie każdy skrawek papieru nadaje się do trzymania miejsca pomiędzy sesjami czytania (paragony, podarte kawałki papierowej torby, karteczki samoprzylepne…), Twoje ukochane książki zasługują na to, aby między ich stronami znalazło się coś równie wyjątkowego, jak to, co jest na nich napisane.

Te dziewięć pomysłów na zakładki DIY to właśnie to. Każdy z nich wnosi inny styl do stołu, czy to minimalistyczny i wyrafinowany, czy kolorowy i kapryśny. Oferują też różne poziomy zaangażowania czasowego i umiejętności – niektóre z nich wymagają zaledwie kilku minut na wykonanie. Wybierz jeden (lub kilka!), aby nosić go ze sobą przez cały rok, lub zrób kilka różnych, aby dopasować go do gatunku, w którym się zagłębiasz. A może nawet lepiej? Przygotuj kilka i rozdaj je razem z ulubioną książką lub kartą podarunkową na zakup wybranej przez obdarowanego książki. To prezent, który sprawdzi się praktycznie na każdą okazję i dla prawie każdego typu osoby. Czytaj dalej, aby znaleźć inspirację dla zakładek DIY.

Minimalistyczne skórzane zakładki do książek

Minimalistyczne skórzane zakładki do książek

Te skórzane magnetyczne zakładki DIY, które stworzyła Stephanie z Make and Tell, są w równej mierze funkcjonalne i szykowne. Ich wykonanie nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi – zarówno kawałki skóry, jak i paski magnesu możesz wyciąć za pomocą mocnych nożyczek. To, jaki wzór wybierzesz, zależy od Ciebie. Możesz zastosować wzór, który pokryje całą zakładkę, jeśli maksymalizm jest w Twoim stylu, lub zachować prostotę ze skórą jako gwiazdą.

Malowany krajobraz – zakładka do książki

Malowany krajobraz - zakładka do książki

Świetna książka może przenieść Cię w zupełnie inne miejsce – od średniowiecznych zamków po powierzchnię Marsa – więc zakładka do książki ozdobiona sennym krajobrazem wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Smiling Colors podaje kompletny opis (wraz z tutorialem wideo), jak stworzyć tę wspaniałą śnieżną scenę. Pamiętaj, aby użyć papieru mixed-media, który wytrzyma zarówno farbę, jak i tusz. Kiedy skończysz ten górski obrazek, będziesz miała ochotę stworzyć go w każdym miejscu, jakie sobie wyobrazisz.

Zakładka do książki z owocami do druku

Zakładka do książki z owocami do druku

DIY nie musi być skomplikowane. Ta zakładka do książek z owocami, którą możesz wydrukować z Teal Notes, jest bardzo prosta do wykonania. Jedyne, czego będziesz potrzebować to gruby karton, nożyczki, dziurkacz i nić do haftowania, aby zrobić uroczy frędzelek.

Zakładki z konfetti

Zakładki z konfetti

Te zakładki z konfetti zamienią każdą książkę w imprezę! Jessica z The Confetti Bar dzieli się dwoma metodami na zaklejenie ulubionej mieszanki konfetti, brokatu i cekinów, aby stworzyć indywidualny wygląd.

Nowoczesny mosiężny klips do książki

Nowoczesny mosiężny klips do książki

Zakładka do książki nie musi być skomplikowana, aby była oszałamiająca. Te mosiężne klipsy do zakładek zaprojektowane przez Nomitę z Your DIY Family robi się w minutę (dosłownie) i są idealne do przytrzymania cięższych stron, jak w podręczniku czy książce kucharskiej.