publikacja artykułów sponsorowanych

Przedwojenne bombki choinkowe – jak przyozdobić drzewko bożonarodzeniowe?

Przedwojenne bombki

Wybierając ozdoby choinkowe, coraz częściej zwracamy uwagę, aby były to produkty nieszablonowe, wyróżniające się sposobem wykonania, jakością i stylem. Trend ten widoczny jest od kilku lat, co bezpośrednio przekłada się na popularność bombek choinkowych starego typu, w tym przedwojennych. Trudno się temu dziwić – wystarczy raz na nie spojrzeć, by docenić ich piękne kształty i ręczne zdobienia.

  1. Jedyne w swoim rodzaju przedwojenne ozdoby choinkowe.
  2. Stare bombki choinkowe – ogrom możliwości.
  3. O czym jeszcze warto pamiętać, ubierając choinkę?

Przedwojenne bombki choinkowe wyróżniają się na tle nowoczesnych ozdób. Nie zapominajmy, że były to przedmioty wykonywane przez wyspecjalizowanych rzemieślników, a cała ich produkcja nie zawierała automatyzacji, charakterystycznej dla obecnych czasów. Właśnie dzięki temu w każdej pojedynczej bombce dostrzec można fragment duszy osoby, która ją wykonała, a jej zdobienia przypominają prawdziwe dzieło sztuki.

Jedyne w swoim rodzaju przedwojenne ozdoby choinkowe 

W praktycznie w każdym domu występuje inna, niepowtarzalna tradycja ubierania choinki. To piękny rytuał zbliżający do siebie rodzinę, poniekąd rozpoczynający okres Świąt Bożego Narodzenia.

Co istotne, dzięki wyjątkowym ozdobom, jakimi są przedwojenne bombki choinkowe, uzyskany efekt stworzy atmosferę przepełnioną ciepłem i miłością, a od drzewka nie będziemy potrafili oderwać wzroku.

Dlaczego tak się dzieje?

Stare bombki choinkowe – ogrom możliwości

Otóż większość przedwojennych bombek choinkowych wykończonych jest w prawdziwie artystyczny sposób. To między innymi klasyczne wielobarwne kule (oczywiście szklane), ale też szyszki, muchomory, postaci z bajek i legend, aniołki czy Święte Mikołaje. Bez najmniejszych przeszkód znajdziemy bombki dodające drzewku bożonarodzeniowemu oryginalności i charakteru.

Dobrym pomysłem jest samodzielne tworzenie ozdób z papieru, ale też suszonych owoców, np. plastrów pomarańczy o przyjemnym aromacie mieszającym się z zapachem żywej choinki.

O czym jeszcze warto pamiętać, ubierając choinkę?

Jeśli pragniemy, aby nasza choinka w pełni przypominała drzewko rodem z dwudziestolecia międzywojennego, oprócz bombek warto wyposażyć się w inne dodatki. Nieocenione są kokardki, dzwoneczki i łańcuchy vintage.

W dawnych czasach do oświetlenia choinki wykorzystywano głównie świeczki. Elektryczne lampki dopiero zyskiwały na popularności, lecz i one różniły się od tych znanych obecnie. Wybierzmy więc zestaw w stylu retro – imitujący świeczki.