publikacja artykułów sponsorowanych

Jak zapakować prezent?

Jak zapakować prezent

Zawijanie prezentu to miły gest, który może pokazać komuś, jak bardzo ci zależy, i może sprawić, że prezent będzie bardziej wyjątkowy dla twojej ukochanej osoby. Łatwo jest zawinąć prezent, jeśli wszystkie fałdy i cięcia wykonasz ostrożnie. Kiedy skończysz z podstawowym owijaniem, możesz nadać prezentowi wyjątkowy charakter za pomocą kokardek i ozdób. Kiedy skończysz, będziesz miał piękny prezent do zaprezentowania ukochanej osobie.

Co będziesz potrzebował

Aby dodać Twojemu opakowaniu osobowości, proponujemy kreatywnie podejść do wyboru wstążki. Spróbuj owinąć kilka warstw wstążki wokół pudełka lub zawiązać bardzo dużą kokardę.

O wiele łatwiej jest zapakować coś kwadratowego lub prostokątnego. Zrób sobie przysługę i zapakuj prezent do pudełka. Zaklejenie pudełka jest zalecane, ale nieobowiązkowe!

Kardynalna zasada przy wyborze papieru do pakowania? Im grubszy, tym lepszy. Aby ułatwić proces przycinania, poszukaj rolki z siatką na odwrocie.

Masz problem ze skurczami rąk przed ważnym wydarzeniem? Ostre nożyczki z wygodnym uchwytem są kluczowe, gdy masz do czynienia ze stosem prezentów. Nie tylko sprawią, że cięcie papieru będzie łatwe, ale także zapewnią czyste cięcia na końcach wstążki.

Krok 1: Wytnij papier do pakowania

Umieść pudełko twarzą do dołu na wierzchu folii prezentowej, pozostawiając papier przymocowany do rolki. Użyj nożyczek do cięcia papieru wzdłuż jednej strony, tworząc wystarczająco szeroki arkusz, aby pokryć obie strony pudełka.

Krok 2: Składanie

Stojąc po tej samej stronie stołu, co rolka, pociągnij papier napięty do góry i nad daleki koniec pudełka. Przyklej taśmą dwustronną i zagnieć papier wzdłuż krawędzi pudełka kciukiem i palcem wskazującym.

Krok 3: Dołączanie końcówek

Rozwiń papier i przynieś go do spotkania z już zawiniętym końcem. Odetnij papier z rolki, pozostawiając calowy zwis. Złóż ten centymetr pod spód i zagnij wzdłuż zagięcia. Przyklej za pomocą taśmy dwustronnej.

Krok 4: Zamknij otwarte końcówki

Teraz nadszedł czas, aby zająć się jednym z otwartych końców pudełka. Przesuń boki papieru do środka, tworząc cztery klapy pod kątem 45 stopni, a następnie zagnij wzdłuż klap.

Krok 5: Składanie

Złóż górną klapkę. Zrób ostre zagniecenie wzdłuż górnej części pudełka, a następnie ponownie zagnij w miejscu, gdzie papier styka się z dolną krawędzią pudełka. Przetnij papier wzdłuż tego dolnego zagięcia. Przyklej do pudełka za pomocą taśmy dwustronnej.

Krok 6: Pozbycie się nadmiaru papieru

Złóż pod nadmiar papieru na dolnej klapce, tak aby idealnie pasowała do górnej części pudełka. Przyklej taśmę dwustronną do dolnej klapy, następnie złóż ją na górną klapę i przyklej.

Krok 7: Zamknij drugą stronę

Zapakowany prezent

Powtórz kroki od 4 do 6 na pozostałym otwartym końcu pudełka. Wykończ wszystkie strony, prowadząc zaciśnięty kciuk i palec wskazujący wzdłuż krawędzi, aby stworzyć ostre linie.

Krok 8: Dodaj wstążkę

Połóż owinięte pudełko twarzą do dołu na długości wstążki (około pięć razy dłuższej niż pudełko). Pociągnij końce wstążki do góry i przynieś prawy koniec nad lewym. Pociągnij w kierunku szerokości, aby się skrzyżowały.